3 Temmuz oldu, Fenerbahçe ve Trabzonspor Twitter’da birbirine girdi

Saatler 00.00’ı ve takvim yaprakları 3 Temmuz’u gösterdiği anda Fenerbahçe ve Trabzonspor’un toplumsal medyada savaşı başladı. 3 Temmuz 2011’deki Şike Davası’nın iki tarafı olan kulüpler, birbirlerine demediklerini bırakmadılar…

3 Temmuz 2011’de FETÖ tarafından organize edilen Şike Davası süreci, geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Kulübü’nün tüm suçlamalardan beraat etmesiyle noktalandı. Lakin Fenerbahçe ve Trabzonspor ortasında süren tansiyon bir türlü bitmedi.

Şike Davası’nın 11. yıldönümü nedeniyle saat 00.00’da paylaşım yapan Fenerbahçe’ye Trabzonspor karşılık verdi. Lakin burada bitmedi. İki kulübün Twitter’daki paylaşım savaşı gece geç saatlere kadar sürdü.

İlk olarak Twitter’da profil fotoğrafını 5 yıldızlı logosuyla değiştiren Fenerbahçe, kapak fotoğrafına da birebir fotoğrafı koydu. Saat 00.00’ı gösterdiğinde Fenerbahçe, “Bugün, bir 3 Temmuz’da daha, bu defa her şey bambaşka! Bugün, bir 3 Temmuz’da daha, hırsımız birinci günden fazla! Bugün, bir 3 Temmuz’da daha, vakur duruşumuzla, Biz susuyoruz!” yazılı bir görüntü paylaştı. Görüntüde Lider Ali Koç dahil olmak üzere kulübün önde gelen isimleri ve taraftarların susarak durduğu imajlar yer aldı.

TRABZONSPOR’DAN “MALUMUN İLANI”

Trabzonspor ise, UEFA’nın resmi internet sitesini kaynak göstererek Fenerbahçe’ye şike imasında bulundu. UEFA’nın ilgili sayfasında, Fenerbahçe’nin Avrupa’dan men cezası aldığı yazıyor.

Fenerbahçe de bu paylaşıma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen yıl 3 Temmuz yıldönümünde kulübe yolladığı mektubu paylaşarak karşılık verdi.

AĞIZ DALAŞINA DÖNDÜ

Art arda yapılan paylaşımlar toplumsal medyada tansiyonu düzgünce tırmandırırken, bordo mavili kulüp Fenerbahçe’nin “Biz susuyoruz” yazdığı görüntüyle ilgili şu görüntüyü paylaştı:

Fenerbahçe’nin buna karşılığı, müzeden gelen bir fotoğrafla oldu:

Son olarak şampiyonluk sayısını “8” olarak belirten ve 2010-11 şampiyonluğunu da kendisine yazan Trabzonspor’un paylaşımına Fenerbahçe’den de karşılık gecikmedi: