ABD Kongresi uzaylıları tartışıyor

Amerika Birleşik Devletleri Kongresi kısa mühlet evvel ABD hükümetinin tanımlanamayan hava olayları (UAP’ler) ile ilgili bilgilerine ait bir duruşma düzenledi.

Uzaylı argümanları ABD Kongresi’ne taşındı. Bu türlü bir soruşturma, 50 yıldan daha uzun bir müddet evvel, tanımlanamayan uçan cisimlerin rapor edildiği Mavi Kitap Projesi isimli ABD Hava Kuvvetleri soruşturmasının bir modülü olarak gerçekleşti. Uzun vakit sonra tekrar uzaylıların Kongreye taşınması dikkat çekti.

Duruşmadaki tartışmalar, tanımlanamayan hava olaylarındaki objelerin potansiyel tehditleri etrafında dönüyor. Kamuoyuna açık tabirlerin hiçbiri, uzay aracının Dünya’ya düştüğü yahut Dünya’yı ziyaret ettiği sonucunu desteklemiyor.

Donanma pilotları tarafından elde edilen süratli hareket eden havadaki objeleri gösteren imajlar gözlemlendi. Lakin bu objelerin uzaylılara ilişkin olduğunu ileri sürebilmek için bilim araçları kullanılarak geniş çapta incelemeler ve deliller gerektiriyor.

Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Tim Burchett, duruşmada “uzaylılar Dünya’ya çarpmış olabilir ve ABD hükümeti bunu yalnızca örtbas ediyor olabilir mi” diye reaksiyon gösterdi.