Adana’da gözüne kestirdiği arabası çaldı, hırsızlığı hatırlamadı

Adana’nın Sarıçam ilçesinde pişmaniye satarak geçimini sağlayan Yalçın Akkaş (33), akşam işten döndükten sonra 55 LP 954 plakalı arabasını, Gültepe Mahallesi’ndeki apartmanın otoparkına park edip, konutuna gitti.

Sabah işe gitmek için elinde pişmaniyelerle otoparka inen Akkaş, aracını yerinde göremeyince hayatının şokunu yaşadı.

Genç adam durumu çabucak polis takımlarına bildirdi.

Düz kontak yaptı, kaçtı

Olay yerine gelen Vilayet Emniyet Müdürlüğü Oto Hırsızlık Ofis Amirliği grupları, güvenlik kamerası manzaralarını inceledi.

Gruplar, şapkalı bir şüphelinin kapısı kilitli olmayan arabaya binip, düz kontak yaparak çalıştırdıktan sonra apartmandan ayrıldığını tespit etti.

9 Mayıs Pazartesi günü saat 04.00 sıralarında meydana gelen hırsızlık, kameraya yansıdı.

Çaldığı arabanın deposunu doldurdu

İHA’nın haberine nazaran polis şüphelinin, olay yerine yakın bir akaryakıt istasyonundan arabanın deposunu doldurduğunu da tespit etti.

Gruplar, buradaki imajlardan arabası çalan şüphelinin hırsızlık, taammüden yaralama, trafik güvenliğini tehlikeye sokma hatalarından 12 kaydı olan Ömer Özdemir (36) olduğunu belirledi.

Özdemir, konutuna düzenlenen baskınla gözaltına alınırken, meskende yapılan aramada çaldığı araba ile araçtan söktüğü ses sitemi de ele geçirildi.

“Duvardan atlayıp, bilinçsizce arabası çaldım”

Emniyete götürülen kuşkulu Özdemir tabirinde, “Olay günü sokakta yürürken arabası gördüm. Daha sonra duvardan atlayıp, bilinçsizce arabası çaldım. Akaryakıt aldıktan sonra bir müddet gezip, meskenime döndüm. Bu olayı nasıl gerçekleştirdiğimi bilmiyorum.” dedi.

Şikayetini geri çekince, hür kaldı

Emniyetteki süreçleri tamamlanan Ömer Özdemir, adliyeye sevk edildi.

Çaldığı araba ile ses sistemi ise sahibi Akkaş’a teslim edildi.

Özdemir, Yalçın Akkaş’ın şikayetini geri çekmesi üzerine özgür bırakıldı.