Adana’da küçük kızın vefatına neden olan elektrik telleri kaldırıldı

Adana’nın Seyhan ilçesi İsmetpaşa Mahallesi’nde 12 yaşındaki Dilara Ünal’ın meskenlerinin damında uçurduğu uçurtma, yüksek tansiyon sınırına takıldı.

Küçük kız, çubukla uçurtmasını kurtarmaya çalışırken akıma kapılınca, ihbar üzerine gelen sıhhat gruplarınca Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı.

Küçük Dilara kurtarılamadı

DHA’nın haberine nazaran, bedeninin yüzde 75’inde yanık oluşan Dilara, 14 Mayıs günü hayatını kaybetti.

Dilara Ünal’ın, hastane odasında hayat gayreti verirken müzik ve arkadaşlarına selam söylediği imgeler yürek burktu.

Küçük kızı mevte götüren teller kaldırıldı

Acılı anne Zahide Demir, kızının vefatının akabinde elektrik dağıtım şirketi ve Büyükşehir Belediyesi’ne dava açtı. Dava sürerken, elektrik dağıtım şirketi, Dilara’nın vefatına neden olan telleri kaldırdı.

“Kızım öldü lakin diğer çocuk tıpkı formda ölmeyecek”

Tellerin kaldırılması için tekraren müracaatta bulunduklarını ve sonunda başardıklarını belirten Ünal, “Kızım gitti fakat teller duruyordu. Ben gökyüzüne dahi bakamıyor, dama çıkamıyordum. Tellerin kaldırılması Dilara’nın zaferidir. Birçok kişi ‘uğraşma, mümkün değil, telleri kaldırmazlar’ dedi. Lakin vazgeçmedim. Keşke kızım ölmeden kaldırılsaydı. Kızım öldü ancak en azından onun sayesinde bu mahallede diğer çocuk birebir halde ölmeyecek. Meskenler teller nedeniyle tehlike altındaydı. Kimse konutunun damını kullanamıyordu. Artık öbür canlar yanmayacak. Gayretimi sürdüreceğim” diye konuştu.