Akıllı telefon fiyatları için zam kapıda

Akıllı telefon fiyatları için zam kapıda

İçerisinde bulunduğumuz Kasım ayında pek çok e-ticaret sitesi önemli kampanyalara imza atıyor. Bu sebepten ötürü henüz Ekim ayındaki kur artışı akıllı telefon fiyatlarına yansımış değil. Fakat Kasım’dan sonra, yani Aralık ayında akıllı telefon fiyatlarının önemli ölçüde artması bekleniyor.

Malum ülkemizde kullanılan akıllı telefonların çok büyük bir bölümü ithal. Yani dışarıdan geliyor. Türkiye’de üretilen yerli akıllı telefon sayısı ise yok denecek kadar az diyebiliriz.
Genel ağırlık ithal cihazlardan oluştuğu için döviz kurlarında yaşanan artış da direkt olarak fiyatları etkiliyor.

Eğer şu aralar yeni bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız acele etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü Aralık ayı ile birlikte zamların gelmesi de kaçınılmaz görünüyor. Kasım ayının sonunda yani 27 Kasım’da bazı e-ticaret sitelerinde Black Friday indirimleri olabilir. Yani bu tarih için köprüden önceki son çıkış da diyebiliriz.

Sonrasında gelecek olan zamlarla alacağınız ya da almayı düşündüğünüz telefonun fiyatı da artacaktır. Size tavsiyemiz Kasım ayı bitmeden önce istediğiniz akıllı telefonu almanız olacaktır. Hatta elektronik tarafında almayı düşündüğünüz diğer cihazları da bütçeniz el verirse Kasım ayı içerisinde edinin. Çünkü tünelin ucu pek de aydınlık değil.

Döviz kurları arttığı sürece ülkemizdeki teknoloji sektöründeki cihazların fiyatları da artmaya devam edecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir