Altın Koza Sinema Şenliği’nde yarışacak sinemalar aşikâr oldu

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı 29. Milletlerarası Adana Altın Koza Sinema Şenliği’ndeki Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışı’nda yarışacak sinemalar aşikâr oldu. Müsabakada 8 sinema yarışacak.

Festival komitesinden yapılan açıklamaya nazaran, şenliğin Ulusal Uzun Metraj Sinema Müsabakası’na katılmak üzere 50 sinema için müracaatta bulunuldu.

Başvurular ortasında yapılan kıymetlendirme sonucunda, 8 sinemanın, Altın Koza Mükafatı için heyet karşısına çıkması kararlaştırıldı.

Festivalde, Gizem Kızıl’ın “Bana Karanlığını Anlat”, Serpil Altın’ın “Bir Vakitler Gelecek: 2121”, Ali Kemal İnanç’ın “Çilingir Sofrası”, Ziya Demirel’in “Ela ile Hilmi ve Ali”, Ümran Safter’in “Kabahat”, Cem Demirer’in “Mendirek”, Çiğdem Sezgin’in “Suna” ve Tareq Daoud’un “Yaban” isimli sinemaları yarışacak.

Filmler, direktör ve senarist Özcan Alper başkanlığındaki üretimci ve şenlik programcısı Julia Sinkevych, oyuncu Nazan Kesal, oyuncu Levent Özdilek, imaj direktörü Gökhan Atılmış, müzisyen Fahir Atakoğlu, muharrir ve akademisyen Prof. Dr. Umut Tümay Arslan’ın üyesi olduğu heyet tarafından pahalandırılacak.

Dereceye giren sinemalar için 17 Eylül’de ödül merasimi düzenlenecek.