Arda Turan haziran ayında futbolu bırakıyor

Paylaş

Sabah’taki habere göre Arda Turan haziran ayında futbol hayatını noktalayacak. 2018 ara transfer döneminde Barcelona’dan Başakşehir’e kiralık olarak geldiğinde fizik ve kondisyonu iyi durumda olmayan Arda Turan için 31 yaşında emekli olabileceği iddia edilmişti.

Paylaş

Aradan geçen 4.5 senede 2 yıl Başakşehir forması giyen, 6 ay boşta kalan ve 2020 yazından beri de Galatasaray’da oynayan Arda Turan, sezon sonu futbolu bırakıyor.

Galatasaray’ı son dönüşünden bu yana saha içinde katkı vermeyen ancak Fatih Terim döneminde teknik heyetten biri gibi olan Arda, Terim’in ayrılışı sonrası gözden düşmüştü.

Paylaş

Domenec Torrent’in ilk dönemlerde şans verdiği 35 yaşındaki oyuncu, kondisyon ve fizik olarak hayli kötü durumda olduğu görülünce kadrodan kesilmişti.

Fatih Terim’le fotoğraf çektirme hadisesinden sonra ise kadroya dahi alınmamaya başladı.

Paylaş

Burak Elmas yönetimiyle de Fatih Terim’in gönderilmesi nedeniyle arası açılan Arda Turan, haziran ayında kariyerinin noktalayacak.

Turan’ın Fatih Terim’in olası bir Galatasaray’a dönüşü ya da başkanlığı durumunda sarı kırmızılıların teknik heyetinde yer alma ihtimali bulunuyor.

Fatih Terim

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.