Aytaç Ünsal’ın babası oğluna Edirne’de yapılan işkenceye isyan etti: Yaşamak için nereye gidelim

Aytaç Ünsal’ın babası oğluna Edirne’de yapılan işkenceye isyan etti: Yaşamak için nereye gidelim

Ünsal’ın babası Nihat Ünsal, oğlunun yüzünde morluklar olan fotoğrafını paylaşarak avukat Ünsal’ın gözaltına alınırken işkence yapıldığını belirtti. Baba Ünsal, “Tedavi gören hasta bir insanı örseleyerek bu hale getirdiniz. Lütfen bana söyleyin yaşamak için nereye gidelim” dedi.

Edirne’de, önceki gün yurt dışına kaçma iddiasıyla gözaltına alınan Aytaç Ünsal’ın işkence gördüğü belirtildi. Baba Nihat Ünsal’ın Twitter hesabından oğlunun yüzünde ve gözünde darp edildiğini gösteren fotoğrafını paylaştı.

Ölüm orucu eyleminin 217’nci gününde tahliye edilen Avukat Aytaç Ünsal, dün tutuklanarak Edirne Cezaevine gönderildi.

TEDAVİ GÖREN BİR İNSANI BU HALE GETİRDİNİZ

Ünsal’ın babası Nihat Ünsal, sosyal medya hesabından oğlunun gözaltında darp edilip işkence gördüğünü belirtti. Oğlunun fotoğrafını paylaşan Nihat Ünsal, şunları kaydetti: “Avukat oğlum Aytaç Ünsal 3 Eylül 2020’de ölüm orucunu sonlandırdı. Tedavi için götürdüğümüz hastane yönetimine baskı yaparak tedaviyi engellediniz, İstanbul Hakimevine taşındık orada da rahat bırakmadınız gece saat 01’de arandık ve orada kalamayacağımız söylendi. Bu nedenle oğlumu tedavi için eve götürdük, oraya da uzun namlulu silâhlarla uyduruk gerekçelerle baskın yaptınız. Şimdi de fotoğrafta görüldüğü üzere tedavi gören hasta bir insanı örseleyerek bu hale getirdiniz. Bir baba olarak LÜTFEN BANA SÖYLEYİN YAŞAMAK İÇİN NEREYE GİDELİM.”
 

Avukat oğlum Aytaç Ünsal 3 Eylül 2020 de ölüm orucunu sonlandırdı. Tedavi için götürdüğümüz hastahane yönetimine baskı yaparak tedaviyi engellediniz, Istanbul Hakimevine taşındık oradada rahat bırakmadınız gece saat 01de arandık ve orada kalamayacağımız söylendi. pic.twitter.com/bxPepOdYye

— Nihat ÜNSAL (@NihatNSAL14) December 10, 2020
İŞKENCE YAPILDI

Aytaç Ünsal’ın üyesi olduğu Halkın Hukuk Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada ise, Ünsal’a gözaltında işkence yapıldığı ifade edildi. Açıklamada, “Gözaltına alınması sırasında araçtan zorla indirilerek yere yatırılmış ve işkence yapılmıştır. Yüzünde yaralar bulunmaktadır, kolları ve bacakları ezikler içerisindedir. Aytaç’ın tedavi sürecinde kullandığı ve elzem olan ilaçlar halen kendisine verilmemiştir” denildi. Ünsal hakkında infaz durdurma kararı olduğu hatırlatılan paylaşımda “Aytaç Ünsal’ın tutuklanması, açık bir şekilde sağlığını tehlikeye atmak demektir. Aytaç Ünsal hakkında sağlığının iyi olmaması nedeniyle infaz erteleme kararı verilmiştir. Ancak infaz erteleme nedeni ortadan kalkmamıştır. Aytaç Ünsal’ın tedavi süreci halen devam etmektedir. Aytaç Ünsal hakkında verilen infaz erteleme kararının kaldırılması kararı açık bir şekilde hukuka aykırıdır” ifadeleri kullanıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir