Benedict Cumberbatch, aksiyon sineması ‘Hood’un başrolünde

“Sherlock” ve “Doctor Strange” üzere üretimlerle tanınan oyuncu Benedict Cumberbatch, “The Bourne Supremacy”, “The Bourne Ultimatum”, “Captain Phillips” üzere sinemalara imza atan direktör Paul Greengrass’ın yeni projesinde başrolde yer alacak. Senaryosu da Paul Greengrass tarafından yazılan “Hood” ismindeki periyot sineması, İngiltere’deki bir köylü ayaklanmasını anlatacak

Beyazperde’nin Deadline’dan aktardığı habere nazaran, Cumberbatch sinemada, köylülerin önderi olan bir çiftçiyi canlandıracak. Cannes sinema pazarında satışa sunulacak olan sinema, “Gladyatör” ya da “Cesur Yürek” usulü bir aksiyon ve dram sineması olarak tanım ediliyor.

OYUNCULUĞA ORTA VERECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

“Doctor Strange 2” sinemasının galasında IGN’e konuşan Benedict Cumberbatch, oyunculuk, ebeveynlik ve daha fazlası ortasında ne kadar meşgul olduğunu, yeni sineması “Doktor Strange: Çoklu Cihan Çılgınlığında”nın çoklu evrenlerine gönderme yaparak “gerçek hayatta da çoklu kainatlar oluyor” tabiriyle açıklamıştı.

Cumberbatch, kendisine hangi varyantı seçmek istediği sorulduğunda, “Sanırım daha az meşgul birisi olduğum ihtimali, belki… Çok yakında o varyantta olabilirim. Ki bu hoş bir şey: Biraz orta vermek” dedi.