Beşiktaş Genel Heyeti’nde gerginlik! Çebi salonu terk etti

Beşiktaş’ta 2021 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Şura Toplantısı’nda Berk Tunga’nın açıklamaları sonrası salonda ortam gerildi.

Berk Tunga, konuşmasında, “Sayın lider Ahmet Işık Çebi, taraftar sizden yalnızca icraat istedi. İcraat, sizin söylediğiniz üzere yalnızca kapalı kapılar akabinde olmuyor. “TFF ile gayret, rakiplerin lobileri ile uğraş topluluk birliği ile olur. Hakemlerin içindeki çeteyle çabayı sizin yol göstermeniz ile yapabilirdik. Siz bu isimleri açıklayamadınız. Bu hakemleri insan içine çıkamayacak hale getirmeliydik.” dedi.

Çebi’yi sert bir lisanla eleştiren Tunga, “Tam 14 maçta hakemler Beşiktaş’a operasyon çekti. Adana Demirspor maçıyla başladı. 1 oldu sustuk, 2 oldu sustuk… Biz susmadık da siz sustunuz. Hakemlere düdük astırdınız, onu da başaramadık. Geri döndüler. Döndükleri gün o kurumlara istifa ettiremedik, siz de istifa etmediniz.” sözlerini kullandı.

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, Tunga’ya reaksiyon gösterdi, “20 tane dava açıldı dedik. Niçin dinlemiyorsun çocuğum? Yapma evladım yapma bu türlü. Bir şey söylemek için söyleme” dedi. Sonlanan Çebi, idare şurasındaki arkadaşlarıyla birlikte salonun dışına çıktı.

Beşiktaş Genel Heyeti’ne orta verildi. Divan Başkanlığı, emniyet görevlilerini müdahaleye çağırdı.