Bülent Ortaçgil 50. Sanat yılını bir konserle kutluyor

Müziğin duayen ismi Bülent Ortaçgil, müzik mesleğinin 50. yılını sanatçı dostlarının da iştirakiyle 25 Haziran Cumartesi akşamı Harbiye Açık Hava’da kutlamaya hazırlanıyor.

GECEDE KİMLER SAHNE ALACAK?

Ortaçgil’e 50. yıl kutlama konserinde şu isimler eşlik edecek: Ahmet Güvenç, Akın Eldes, Aylin Aslım, Birsen Tezer, Baki Duyarlar, Bulutsuzluk Hasreti, Cem Aksel, Ceylan Ertem, Erdal Akyol, Erkan Oğur, Fırat Tanış, Küme Gündoğarken, Gürol Ağırbaş, Harun Tekin, Hayko Cepkin, Hüsnü Arkan, İsmail Hakkı Demircioğlu, İstanbul Quartet, Jehan Barbur, Metin Uca, Redd, Serdar Ateşer, Teoman, Tuna Kiremitçi, Zuhal Olcay.

‘ELLİ BUÇUK’ İÇİN BİR DİZİ AKTİFLİK YAPILACAK

Bülent Ortaçgil ayrıyeten bu yıl ‘Elli Buçuk’ albümü ve bağıntılı pek çok aktiflik ile sanat hayatının 50. yılını kutluyor. Ortaçgil, yayınlandığı proje albüm ile yıl uzunluğu konserler ve etkinlikler dizisi ile bol bol gündemde olacak.

TÜM MÜZİKLER ORTAÇGİL İMZALI

Albümdeki müziklerin tüm kelam, müzik, akustik gitar ve vokalleri Ortaçgil imzasını taşıyor.  Ortaçgil’e her vakit olduğu üzere Türkiye’nin en uygun müzisyenlerinden Baki Duyarlar (piyano, klavyeler), Cem Aksel (davul), Erdal Aksoy (kontrabas), Barlas Tan Özemek (elektrik gitar), Erkan Oğur (elektrik gitar- Oğur sazı: Ak Kuşlar Kara Kuşlar), Akın Eldes (elektrik gitar: Olmuyor Blues) eşlik ediyor.