Cumhurbaşkanı Erdoğan gençler ile bir araya geldi! Önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi. Cumhurabaşkanı Erdoğan’ın gençler ile sohbetinden öne çıkanlar şöyle:

SURİYELİ MÜLTECİLERİN GERİ DÖNÜŞÜ

Şu anda bizim sürecimize baktığımızda Suriyeliler acaba keyiflerinden mi Türkiye’ye geldiler? Yoksa oradaki savaş ve ölüm korkusu mu onları Türkiye’ye irtica etmeye sevk etti? Türkiye’nin misafirperverliği ile beraber dünyada mülteciler noktasında ön sıraya çıktığını görüyoruz. Türkiye bu konuda dünyada bir numara. Biz bundan rahatsızlık duymuyoruz. Duymadığımız gibi Suriye’nin kuzeyinde briket evlerin yapımına başladık. Bu insanlar çadırlarda kalıyordu. Briket evler ile bir adım attık. Hedefimiz de burada 1 milyon mülteciyi barındırabilmek.

“SALGINDA YATIRIMLARI DURDURMADIK”

Salgında dünyada yatırımlarını durdurmadan süreci devam ettiren bir ülkeyiz. Salgın döneminde yapmamız gereken en önemli iş hastanelerin sayısını artırmaktı. Bunu da gerçekleştirdik. Çam Sakura Hastanesi’ni de o arada bitirdik. Girişimci ruhun öncelikle yatırım istihdam üretim ihracat ve büyümeyi başarması lazım. Girişimci ruhunuz olmaz ise bunları başaramazsınız. Türkiye parmak ile gösterilen bir ülke durumunda.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.