Doları düşürecek atılım devreye sokuldu! Tuna Kaya’dan, ‘Tedbirli ve tetikte olun’ uyarısı.. Dolar çakılıyor

Piyasaların, Nisan ayındaki sakinliğin yerini Mayıs ayı hareketliliği aldı. Dolar/TL tarafında 14 barajı yıkılırken, gram altın ise 900 TL düzeyini geçerek 975 liraya kadar çıktı. 17 TL düzeyine dayanan dolar gidişatı merak konusu olurken Piyasa Uzmanı Tuna Kaya’dan kritik açıklama geldi. Toplumsal medya hesabından ikazda bulunan Kaya, dolara yapılan müdahaleyi açıkladı. İşte Kaya’dan dolar yatırımcılarını yakından ilgilendiren o paylaşım.

DOLAR İÇİN KRİTİK MÜDAHALE

Dolar ne kadar yükselir? Gram altın düşer mi? üzere sorular araştırılırken, piyasalar 24 Mayıs Salı gününe yükselişle başladı. Dolar 16,33 TL’ye düzeyine çıkarken, gram altın ise 1000 liraya tırmanmaya başladı. Yayınladığı piyasa değerlendirmeleri ile dikkatleri üzerine çeken uzman isim Tuna Kaya, geçtiğimiz günlerde muhteşem bono müdahalesine değinerek, dolarda düşüş yaşanabileceğini söyledi.

DOLAR YATIRIMCILARI DİKKAT! DÜŞÜŞ BAŞLIYOR

Piyasa Uzmanı Tuna Kaya, en son yayınladığı paylaşımı ile Enflasyon Endeksli Tahvil sisteminin devreye sokulduğunu tabir ederek dolar yatırımcılarını uyardı. Kaya, 17 düzeylerine tırmanan dolar için düşüş sinyali verdi. Dolar için 16 TL barajının hudut olduğunu her yayında belirten Kaya, 16 barajında baskılanma yapılacağını da daha evvel yayınladığı değerlendirmelerinde lisana getirmişti.

KAYA: ÖNLEMLİ VE TETİKTE OLUN

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla dolar yatırımcılara ‘Tedbirli ve tetikte olun’ uyarısı yapan Kaya, “Dolar/TL 16, sonunu aştı. 17 düzeyi aşılınca Enflasyon Endeksli Tahvil yürürlüğe sokulabilir. Bu durum doları 15,50’nin altına iter. Dikkatli ve tetikte olalım.” diye konuştu.

İşte Piyasa Uzmanı Tuna Kaya’nın doların düşmesine ait yaptığı o paylaşım