Ekrem İmamoğlunun katıldığı açılışta dışarda kalanlar sosyal…

Ekrem İmamoğlunun katıldığı açılışta dışarda kalanlar sosyal...

Ekrem İmamoğlu, ilk olarak inşaatı tamamlanan Başakşehir Kayabaşı’ndaki Özel Gereksinimli Bireyler Eğitim Merkezi’nin (ÖZGEM), açılış törenine katıldı. Merkezin tüm içeriğiyle faaliyete geçmesinin kendilerini çok mutlu edeceğini kaydeden İmamoğlu, “Özel gereksinimi olan çocuklarına ve vatandaşlarına o toplumun sağladığı imkanlar, o toplumun çağdaşlığına işarettir diye düşünüyorum. Bu manada, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde burayı açıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile ÖZGEM’in resmi açılışı gerçekleştirildi. İmamoğlu ve beraberindeki heyet, kurdele kesiminin ardından merkezde incelemelerde bulundu. Merkezin tüm katlarını ve birimlerini gezen İmamoğlu, engelli bir vatandaşın, tesisin zeminiyle ilgili eleştirisini dinledi. İmamoğlu, yardımcılarına eleştirinin dikkate alınması ve gerekli değişikliklerin yapılması talimatını verdi. 

İçeride önlem alındı, dışarda unutuldu

İmamoğlu, ÖZGEM açılışından sonra, Avcılar Belediyesi Gülten Nakipoğlu Engelli Yaşam Merkezi’nin açılış törenine geçti. İmamoğlu gelmeden bir görevli, ultraviyole (UV) ışını yayan cihazla protokol üyelerinin oturacağı sandalye, konuşma yapacağı kürsü ve kullanacakları miktofonu dezenfekte etti. Dezenfekte edilen mikrofon peçeteye sarılarak bir görevliye teslim edildi. Ancak, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün de bulunduğu kalabalık salona sığmayınca açılış töreninin bina önünde yapılmasına karar verildi. Kapı önündeki açılışta sosyal mesafeye uyulmadığı görüldü. Konuşmaların ardından merkezin açılışı yapıldı.

DHA

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir