Erdoğan imzaladı: Kimi isimler misyondan alındı, kimilerinin da ataması yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara nazaran, Adalet Bakanlığında açık bulunan Adalet Müfettişliklerine Erkan Öncel, Yavuz Selim Can, Murat Dönmez, Burak Soytürk, Yunus Biçen ve Mehmet Burak Turan atandı.

Adli Tıp Kurumu Üçüncü İsimli Tıp İhtisas Şurası Ruh Sıhhati ve Hastalıkları Üyesi Uzm. Dr. Emre Çırakoğlu, Nöroloji Üyesi Prof. Dr. Ayhan Köksal ve Göğüs Hastalıkları Üyesi Uzm. Dr. Hasret Saniye İçmeli misyonlarından alındı.

Adli Tıp Kurumu Yedinci İsimli Tıp İhtisas Heyeti Başkanlığına Beşinci İsimli Tıp İhtisas Heyeti İsimli Tıp Üyesi Uzm. Dr. Caner Beşkoç atanırken, Üçüncü İsimli Tıp İhtisas Şurası Ortopedi ve Travmatoloji Üyeliğine İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Selahattin Kuşhan, Dördüncü İsimli Tıp İhtisas Heyeti Ruh Sıhhati ve Hastalıkları Üyeliğine Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Umut, Beşinci İsimli Tıp İhtisas Konseyi Tıbbi Farmakoloji Üyeliğine Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Büyükokuroğlu, Yedinci İsimli Tıp İhtisas Heyeti Kalp ve Damar Cerrahisi Üyeliğine ise Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmed Yanartaş görevlendirildi.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan Diyarbakır Vilayet Müdürlüğüne Şırnak Vilayet Müdürü Muzaffer Akçam, Türkiye İstatistik Kurumu Lider Yardımcılığına Ahmet Kürşad Dosdoğru getirilirken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış Alakalar Genel Müdürü Mustafa Erdoğan misyondan alındı.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliklerine Strateji ve Bütçe Lideri İbrahim Şenel ile Yükseköğretim Şurası Lider Vekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Denetleme Heyeti üyeliğine ise Yükseköğretim Yürütme Şurası Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan atandı.

KAYNAK: AA