Erdoğan’ın kelamlarının akabinde AKP teşkilatı harekete geçti!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığını açıklamasının akabinde seçim hazırlıkları da hızlandı. 

AKP, Meclis’in kapanmasının akabinde milletvekillerinden bakanlarına, genel lider yardımcılarından gençlik ve bayan kollarına kadar tüm teşkilatı 23 milyon üye için seferber edecek.

Seçim bölgelerine gidecek vekiller, teşkilatla bir arada kapı kapı gezerek, vatandaşın ve esnafın kaygısını dinleyecek, meseleleri tespit edecek ve akabinde bunu rapor olarak Genel Merkez’e sunacak. Milletvekilleri ayrıyeten, mahalle bazlı toplantılar gerçekleştirecek. Bunların yanı sıra, gençlik ve bayan kolları da mahalle mahalle gezerek ailelerle görüşecek.

Türkiye gazetesinden Ebru Kara Tosun’un haberine nazaran, 2023 seçimlerini belirleyecek gençlerle ilgili yapılan çalışmalarla ilgili AKP kurmayları “İletişimde; kapsayıcı, ayrıştırmayan, farklılıkları kucaklayan tabirlere bağlı kalmaya devam edeceğiz” tabirlerini kullandı.

KIRGIN PARTİLİLERİN GÖNLÜ ALINACAK

AKP’ye oy vermiş hatta AKP takımlarında vazife almış lakin kırgın ve küskün olanlara yönelik de adımlar atılacak. Parti yöneticileri, bu bireylerle bir ortaya gelerek 2023 için takviye isteyecek.

AKP kurmayları, toplumsal medyanın teşkilat tarafından daha etkin kullanılacağını lisana getirerek “AK Parti’nin 13-14 milyona yakın üyesi bulunuyor. Bu kadar üyesi olan bir partinin rastgele bir husus hakkında paylaşımlarının on binlerle, yüzbinlerle değil, milyonlarla söz edilir hâle gelmesi lazım” değerlendirmesini yaptı.