Galatasaraylı futbolcu Victor Nelsson, Sevilla’ya doğru!

Galatasaray’da geçen dönemin tandemi, yeni dönemde bu defa Sevilla’da partner olabilir. Sarı-kırmızılılarda Marcao‘nun transferinin akabinde bu defa de Victor Nelsson, İspanyol grubu ile muahede sağladı.

Danimarkalı savunma oyuncusu, Sevilla ile yıllık 2 milyon Euro fiyattan 4 yıllık el sıkıştı. 23 yaşındaki oyuncu, bu gelişmenin akabinde Galatasaray ile Sevilla ortasındaki pazarlıklarda muahede sağlanmasını beklemeye geçti.

TEKLİF 14 MİLYON EURO

Sevilla, başarılı savunma oyuncusu için Galatasaray’a 12 milyon Euro bonservis ve 2 milyon Euro bonus teklifinde bulundu. Galatasaray ise Danimarkalı oyuncunun özgür kalma bedeli olan 25 milyon Euro dışındaki teklifleri dikkate almak istemiyor.

Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, Danimarkalı futbolcu için basın mensuplarına, “Nelsson ile ilgili teklifler var. Kalmasını istiyoruz. Alışılmış ki planlarımız hazır. Stoperde araştırmalar da yapıyorduk. Nelsson da benimle görüştü. Hayalleri olduğunu ve gitmek istediğini söyledi. ‘Kendi durumumda değerli bir noktaya gelmek istiyorum’ dedi” açıklamasında bulunmuştu.

Galatasaray, geçen dönem Kopenhag’a 7 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek Nelsson’u takımına kattı. Sarı-kırmızılı forma altında 46 maça çıkan Danimarkalı futbolcu, 1 defa fileleri havalandırdı. 23 yaşındaki futbolcu, Galatasaray’da geçen dönem bilhassa UEFA Avrupa Ligi maçlarında Marcao ile yakaladığı ahenk ve başarılı performansı ile dikkat çekti.