Gözbaşı: “İnşallah bu cins finalleri görmeye devam edeceğiz”

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Kayserispor, Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda karşılaştığı Sivasspor’a 3-2 mağlup oldu.

Maçın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı, “Ben öncelikle, yalnızca Kayseri’den değil dünyanın dört bir yanından gelen bütün taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki onlar buraya kadar gelmişken kupayla taçlandıralım. Çok gergin bir final maçı oldu. Tam bir final maçıydı. Biz kazanamadık, kazanan Sivasspor’u tebrik ediyorum. Bu bizim için son final değil. Aslında Kayserispor için bir başlangıç. Yapmış olduğumuz çalışmalarla biz daima daha fazla finaller ve muvaffakiyetler göstermek istiyoruz. Ülkemizde de futbol ikliminin buna çok muhtaçlığı var. Futbol ikliminin değişmesi lazım. Ben birinci günden beri bunu yapmaya çalışıyorum. Bugün Sivasspor tribünlerinden dahi alkış almamız, bizim de kupayı kazandıktan sonra onları alkışlamamız da uğraşlarımızın bir sonucuydu. Değişik bir Kayserispor oluşturma kaygısındayız. Bununla da Türkiye’de negatifleşen futbol ikliminin olumluya çevirmek için uğraş içindeyiz. Ben tekrardan Türkiye Kupası şampiyonu olan Sivasspor’u tebrik ediyorum. Biz de çalışmalara devam edeceğiz. İnşallah bu cins finalleri ve muvaffakiyetleri görmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Çok şiddetli rakipleri geçerek geldiklerini hatırlatan Gözbaşı, “Her geçtiğimiz rakipten de alkış aldık. Ama bugün finaldi, gergin de bir finaldi. Sonuçta rakibimiz kazandı. Biz en başından beri Mecnun Başkan’la ile Anadolu futbolunun başarısı olduğunu, kaybedenin kazananı tebrik edeceğini konuşmuştuk. Ben de bugün bunu gerçekleştiriyorum. Sivasspor topluluğunu kutluyorum” halinde konuştu.

Kayseri kentinin ve Kayserispor taraftarının bu cins heyecanları daha çok yaşayacağını tabir eden Lider Gözbaşı, “Ben yarı final ikinci maçına giderken bu kentin, bu sevinçleri yaşamaya çok muhtaçlığı var demiştim. Gerçekten yarı finali de geçmiştik. Kentte oluşan bu olumlu hava, bu heyecanı yaşattığımız için çok memnunum. Bundan sonra da bu bütünlükle, yapacağımız çalışmalarla bu tıp heyecan ve sevinçleri daha çok yaşayacağımıza inanıyorum. Hem taraftarımız hem de kentimiz bunu hak ediyor” diyerek kelamlarını tamamladı.

KAYNAK: İHA