Hukuksal süreç için Sedefnur’un sözünün alınması bekleniyor

Kocaeli’de polis memuru erkek arkadaşıyla misafirliğe gittiği 7’nci kattaki konutun balkonundan düşen, tedavisinin akabinde ailesinin isteğiyle Sivas’taki hastaneye götürülen Sedefnur Çağlar’ın tabiri, sıhhat sıkıntılarının devam etmesi nedeniyle şimdi alınamadı. Hastaneden taburcu edilen ve fizik tedaviye başlayacak olan Sedefnur’un, sorulara başını sallayarak yanıt vermeye başladığı öğrenildi.

Olay, 9 Ocak’ta Körfez ilçesi Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ndeki sitede meydana geldi. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencisi Sedefnur Çağlar, polis memuru olan erkek arkadaşı Ahmet Cet ile polis memuru O.Ç.’nin meskenine misafirliğe gitti.

Burada 2 polis memuru ve E.Ş. isimli bayanla alkol alan Sedefnur Çağlar, sabah saatlerinde 7’nci kattaki dairenin balkonundan düştü.

Sedefnur, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Bedeninde kırıklar olan Sedefnur, ağır bakımdaki tedavisinin akabinde servise alındı.

AÇIĞA ALINAN POLİS MEMURU TUTUKLANDI

Olayın çabucak akabinde Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma başlattı. Hakkında idari soruşturma da başlatılıp, açığa alınan polis memuru Ahmet Cet, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ cürmünden tutuklandı.

İdari soruşturma nedeniyle açığa alınan polis memuru O.Ç., savcılıktaki E.Ş. ise emniyetteki sözlerinin akabinde hür bırakıldı.

Ahmet Cet, sözünde, polis arkadaşının meskeninde alkol alıp eğlendiklerini, kendisi uyurken Sedefnur’un cep telefonuna baktığını, aldatıldığını anlayınca reaksiyon gösterdiğini, süratlice balkona giderek atladığını öne sürdü.

Yaklaşık 1 ay boyunca Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ağır bakımda tedavisi devam eden Sedefnur, uyandırıldıktan sonra beyin ve hudut cerrahi servisindeki odaya alındı.

Bir müddet burada tedavisi devam eden Sedefnur, ailesinin isteğiyle ambulansla memleketi Sivas’a götürüldü. Sedefnur, Sivas Numune Hastanesi’ndeki tedavisinin akabinde taburcu edildi.

SORULARA BAŞINI SALLAYARAK YANIT VERİYOR

Fizik tedavisi alması gereken Sedefnur’un şuurunun yerinde olduğu ve sorulan sorulara başını sallayarak yanıtlar verdiği öğrenildi. Sıhhat problemlerinin devam etmesi nedeniyle Sedefnur’un şimdi tabirinin alınamadığı ve hukuksal sürecin, tabir alınmasının akabinde şekillenip, devam edeceği belirtildi. (DHA)