Hyundai 5.000 adet ücretsiz NFT dağıtıyor!

NFT’lerin dünyası (karşılıksız token) genellikle kafa karıştırıcıdır ve ortalama kullanıcılar çok az ilgi gösterir. Yine de bu durum, otomobil üreticilerinin dijital varlıkları benimsemesini engellemedi. Örneğin Acura, ilk 500 Integra alıcısına araçlarını teslim aldıklarında dönüşen özel bir dijital sanat eseri (NFT) hediye etmişti. Bentley’de bu akıma uymuş ve kendilerine ait bir NFT yayınlamıştı.

Şimdi ise Hyundai bu eğlenceye katılıyor. Ioniq 6 ile aynı gün NFT işine gireceği ortaya çıkan şirket, 5.000 benzersiz NFT’yi Ioniq müşterileri için oluşturmuş durumda. Şirket açıklamada, “Ioniq serisi tarafından sağlanan benzersiz elektrikli müşteri deneyimleri alanını, fiziksel sınırlamaları olmayan dijital alana genişletmeyi hedefliyoruz.” denildi

NFT’ler altı farklı temada sunulacak; Eğlence, Sosyalleşme, Şifa, Çalışma, Eğlenceli Sürüş ve Stressiz Sürüş. Otomobil üreticisi, bunların aracın içindeki müşterilerin deneyimlerini yansıtacak şekilde tasarlandığını belirtiyor.

Hyundai’nin NFT yaklaşımı, diğer otomobil markalarından biraz daha farklı. Güney Koreli otomobil üreticisi, özel bir etkinlik yapmak (veya fahiş bir ücret talep etmek) yerine, “Daha fazla insanın benzersiz deneyimlere katılması için giriş engelini azaltmak” istediği için airdrop yoluyla ücretsiz olarak dağıtıyor.