Jin News’in, Gercüş’teki cinsel istismarı duyurduğu habere erişim engeli

Jin News’in, Gercüş’teki cinsel istismarı duyurduğu habere erişim engeli

Kadın Haber Ajansı Jin News’in, Batman’ın Gercüş ilçesinde aralarında asker, polis ve korucuların da olduğu 27 erkeğin bir çocuğa cinsel istismarda bulunup gebe bırakmasına ilişkin iddiaları ortaya çıkardığı haberine erişim engeli getirildi.

Jin News, ilk önce 21 Kasım’da yaptığı haberle Batman Gercüş’teki cinsel istismar olayını ortaya çıkarmıştı. Ajans ardından, 5 Aralık günü yaptığı haberle, cinsel istismar soruşturmasına dair aralarında asker, polis ve korucuların da olduğu 27 erkeğin adının geçtiği iddialarını gündeme taşıdı.

Muhabirleri özel harekat polisleri tarafından da tehdit edildiği Jin News’in, Gercüş’teki tecavüze ilişkin 5 Aralık günü yayınladığı “Gercüş tecavüz soruşturması: Uzman çavuş, polis, korucu 27 isim var” başlıklı habere ilişkin yayın yasağı getirildi.

Karar, Gercüş Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınırken, Gercüş haberleri nedeniyle Jin News sitesine erişim engeli de getirilmişti.

Jin News, daha önce de Batman’da İpek Er’e tecavüz eden ve ölümüne neden olan uzman Çavuş Musa Orhan’ın haberini ilk olarak kamuoyuna duyurmuştu.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir