Kemal Kılıçdaroğlu’ndan çarpıcı iddia! İki vakıf ismi vererek Erdoğan’a davet yaptı

CHP başkanı Kılıçdaroğlu, “Bir vakıf kurduruyorlar Amerika’da. Neden Amerika? Ülkeyi Kataristan’a dönüştürenler, Katar’a masraf diye beklersiniz ya, biliyorlar o ülkelerde hukuk yok. Birinci uçakla geriye gönderirler bunları” dedi. TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın ismini paylaşan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan çık söyle, bu para gönderdiğin paravanın başında senin ailenden kim var?” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, küme toplantısındaki konuşmasında, “Suça bulaşmış bürokrat, beni düzgün dinle. Toplu bir kaçış planı yürürlülükte. Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan, vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla, yurt dışına devasa paralar aktarıyor” demişti. Kılıçdaroğlu, “Şunu çok âlâ bilmen gerekiyor suça bulaşmış bürokrat. Bu birkaç yüz kişilik kurtarma operasyonunda sen asla mahrum. O uçağın kapısı sana açılmayacak. Bu akşam ben 22.00’de bir skandalı açıklayacağım. Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim” sözlerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu, saatler 22.00’yi gösterdiğinde yaptığı açıklamanın görüntüsünü toplumsal medya hesabından paylaştı.

Konuşmasına şehitlere rahmet ve sevenlerine başsağlığı dileyerek başlayan Kılıçdaroğlu, “Bugün içimizi yakan haberler aldık. Şehitlerimiz var. Evlatlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerinin, milletimizin başı sağ olsun. Böylesine acı bir günde, bu türlü bir konuşma yapmak inanın beni üzüyor. Lakin bu ülkenin geleceği kelam konusu. Bu da benim, ana muhalefet olarak, bir vatansever olarak görevimdir” tabirlerini kullandı.

“AMACIM UYUYAN DEVİ UYANDIRMAK”

Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

* “Bugün küme konuşmamda bürokratlarımıza seslendim. Az da olsa suça bulaşmış olanların hizmet ettikleri şahıslar tarafından hiç umursanmadıklarını söyledim. Onların kendilerini kurtarma planlarında siz yoksunuz dedim. Ülkemizin dürüst, onurlu bürokratlarına selamlar olsun. Onların, başımızın üstünde yeri var. İktidarımızda onları çok hoş günler bekliyor. Hepsini biliyor, duyuyoruz. Allah onlardan razı olsun.

* Sarı bürokratlar; sizler devleti kanun dışı talimatlar uygulayarak adeta bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz. Birazdan açıklayacağım şey, skandallar ile yolsuzluklara dikkat çekmek değildir. Bunların ne olduğunu sağır sultan da biliyor. Hedefim komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır. Komaya sokulan bir devi uyandırmak ve çalışır hale getirmektir.

“ÇOK GEÇ OLMADAN İNİN, KURTARIN KENDİNİZİ”

* Size de bir uygunluk yapıyorum sarılar. Sizi bu hata gemisinden indirmek istiyorum. İnin, kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan küçük cezalarla kurtulabileceğiniz evrede kurtulun. Zira hiç gündemlerinde yoksunuz. Onlar planlarını yapmaya devam ediyor.”

“PARALEL HAYATLARI VAR”

“Çok sayıda paralel hayatları var. Çok sayıda paralel planları var. Bugün ben içlerinden çok vahim birini açıklıyorum. Evraklar elimizde. Para akışlarının hepsi elimizde” diyen Kılıçdaroğlu, bu bahis hakkında şunları söyledi:

* “Bir vakıf kurduruyorlar Amerika’da. Neden Amerika? Ülkeyi Kataristan’a dönüştürenler, Katar’a sarfiyat diye bekliyorsunuz ya, biliyorlar ki o ülkelerde hukuk yok. Birinci uçakla geriye gönderirler bunları. Amerikan kanunları gerisinde ise gizlenebilirler. Orası hukuk devleti. Hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD’ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratmanın peşindeler.

* Pekala ne yapıyorlar. Paravan bir vakıf kuruyorlar. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar. Fakat vakfın asıl idaresi, Erdoğan ailesi üyelerine ilişkin. Artık isim vermeyeyim. Tahminen kendileri söyler. Aile içi işlerine karışmayayım.

VAKIFLARIN İSMİNİ VERDİ: BİR 20 MİLYON DOLAR, BİR 10 MİLYON DOLAR…

* Bu paravan yapının müsaade çıkarma hakkı kazanması için, paraya muhtaçlığı var. Türkiye’den 2 vakıf seçiliyor. Öğrenciler için kurulmuş süsü verdikleri vakıflar. Bu vakıflar asıl var olma sebeplerini öğreneceksiniz: TÜRGEV ve Ensar.

* Bu vakıflar başlıyor, paraları bir Amerikan vatandaşına göndermeye. 20 milyon dolar, bir 10 milyon dolar, bir 20 milyon dolar, bir 10 milyon dolar…Bir TÜRGEV, bir Ensar. Bir TÜRGEV, bir Ensar… Para gönderimi listesinin sonu yok. Hepsinin dökümleri elimizde.

* Sevgili halkım, bir milyar lirayı şıp diye transfer ediyorlar Amerika’ya. Ensar’cım, TÜRGEV’cim, bu paraları size kim verdi? Bu paraları siz nereden buldunuz? Bu paraları neden Amerika’ya daima transfer ediyorsunuz. Bu dövizleri neden Amerika’lara taşıyorsunuz? Paralel hayatlar kurma misyonunu size kim verdi?

“ERDOĞAN ÇIK SÖYLE, SENİN AİLENDEN KİM VAR”

* Gelelim, Amerika’ya kaçmaya hazırlananlara. Yeni iktidarın, sizi orada rahat bırakacağını mı düşünüyorsunuz? Vallahi çok kötü yanılıyorsunuz. Erdoğan, çık söyle. Bu para gönderttiğin paravanın başında senin ailenden kim var? Çık söyle. Aileden kim gönderiyor bu paraları. Ve tekrar ailenden kim alıyor bu paraları karşı taraftan, yani Amerika’dan. Çık anlat, çekinme.

* Son olarak halkın belediyelerine sesleniyorum. Bu paravan derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bu derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkın. Yurtlarınıza alın. Onlar günahsız, onlar hatasız.

* İşte sevgili halkım. Emekliye bu yüzden para yok. Bu yüzden bir litre süt 20 lira. Bu yüzden 4 milyon abonenin elektriği kesiliyor. Çocuklar bu yüzden yatağa aç giriyor. İnsanlarımız bu yüzden mağdur. Uyan ey halkım, artık uyan! Onlar kaçacakları yerin yolunu yaparken, senin gidecek bir yerin yok. Bizim öbür memleketimiz yok. Artık uyan, kaldır kafanı ve bize katıl!”