Kuntz galibiyete karşın mutlu olmadığı noktayı açıkladı

A Ulusal Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, 4-0’lık alınan Faroe Adaları galibiyeti sonrasında maçın başında ekibin topa sahip olma oranının yüksek olduğunu tabir ederken, pas isabetlerinin ise düşük olduğunu belirtti.

UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup’taki birinci maçında A Ulusal Futbol Kadrosu, Faroe Adaları’nı 4-0 mağlup etti. Karşılaşmanın akabinde basın toplantısında konuşan A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, ekibin forvet sınırındaki durumu ile ilgili soruya karşılık vererek başladı.

Serdar Dursun’u sonradan oyuna almanın sonuç getirdiğini söz eden Alman teknik adam, “Hücumda otomatikleşme olarak tabir edebileceğimiz şey vakit alıyor. Bugün baktığımız vakit 3. bölgede çok âlâ değildik, paslaşma sayılarımız fazla değildi. Halil ve Enes üzere iki oyuncunun birlikte oynama sıklığının olmaması etken olabilir. Ancak şu da eklenecek bir durum; takım kararımızı verirken oyuncuların yorgunluk düzeylerini dengeleyecek biçimde kararlar veriyoruz. Maç maç oyuncuları değerlendireceğiz. Fizikî durumlarına bakıp takım seçimini yapacağız” diye konuştu.

O İSME ÖVGÜ

Oyunu da pahalandıran Kuntz, “Başlarda topa sahip olma oranımız çok yüksekken, paslardaki isabet oranı güzel değildi. Kaptanımız Hakan’ın da koşu manasında çok yeterli bir performans sergilediğini söyleyebilirim, 11.5 km koştu. İkinci yarıda yaptığımız koşular hareketlilik ve boş alanlar bulmamızı sağladı ve bu biçimde skor bulduk. Son 3 gün içerisinde Uluslar Ligi’nde 26 tane müsabaka oynandı. Sadece Gürcistan, Hollanda ve Türkiye 4 gol atabildi. Dönem sonu üzere bu devirde grupların belirli hususlarda, gol yollarında problemler yaşadığını görüyoruz” dedi.

“FERDİ HUZURSUZ BAŞLADI AMA…”

A Ulusal Ekip’te birinci kere forma giyen Ferdi Kadıoğlu’nun performansına değinen Kuntz, “Ferdi’nin performansından çok mutluyum. Maça huzursuz başladı lakin mühlet ilerledikçe beklediğimiz futbolu sergiledi. Fenerbahçe’deki performansına yakın bir oyun sergiledi” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.