Öngörüleri Çıkan Bitcoin Ustası: En Kötüsü Daha Gelmedi!

Öngörüleri çıkan on-chain analisti, ilk Bitcoin (BTC) yatırımcılarının henüz maksimum acı noktasına ulaşmadığını söylüyor.

Willy Woo, Bitcoin fiyatının henüz dibi buladığını söylüyor

Bitcoin’in dip seviyelere ulaşıp ulaşmadığı yatırımcıların en büyük merakı. Endişeler, piyasasının Kasım 2021’den bu yana sürekli yeni diplere ulaşmasına dayanıyor. Bu esnada, yeni yılın en düşük seviyelerine Ağustos ayında ulaştık. Şimdi üzerinden 3 ay geçmesine rağmen hala bu diplere yakın olmamız endişe veriyor. Yatırımcılar bu tehlikeyi en sonra 9 Eylül’de Bitcoin’in 20.000 doları testiyle yaşadılar. 13 Eylül’de ABD enflasyon verileri ardından %10’a uzanan satışlar gördü. Bununla birlikte, Willy Woo tarafından sağlanan on-chain veriler, yatırımcıların kendilerini başka bir düşüşe hazırlamaları gerektiğini gösteriyor.

Analist, piyasanın aşırı satılıp satılmadığını veya henüz dibe ulaşmadığını belirlemek için kârsız olan kriptoların paraların oranıyla belirlenen maksimum ağrı eşiğini kullanıyor.

Grafiğe göre Bitcoin’in düşmek için daha fazla alanı var

On-chain verilere göre, mevcut fiyat seviyesini geri dönüş noktası olarak tanımlamak için olması gerekenden en az %5 daha düşük olan kripto paraların yalnızca %52’si şu anda piyasada karsız. Bu oranlar önceki döngü diplerine kıyasla ortaya çıkan verilerdir.

Ne yazık ki, yatırımcı pozisyonları farklı destek ve direnç seviyeleri arasında dengesiz bir şekilde dağıtılmış. Bu nedenle, piyasanın çoğunluğu için maksimum ağrı fiyatını tahmin etmek zordur. Örneğin, 20.000 doların altına bir düşüş, kârsız oranında bir artışla sonuçlanmayabilir. Ancak 19.000 doların altına bir düşüş, önemli sayıda açık pozisyonla sonuçlanacaktır.

Maliyet temeli hala daha düşük aralıkta hareket ediyor. Bitcoin’in tersine çevrilmesi gecikmiş gibi görünse de düzeltmenin son aşamalarında olması gerektiğini gösteriyor. Özellikle TÜFE verilerinin yayınlanmasının ardından Bitcoin’in bir darbe daha aldığı göz önüne alındığında geçerlidir.

Analistlere göre ABD para politikası gevşetildikten sonra, kripto para piyasası muhtemelen toparlanmaya başlayacak. Piyasa, faiz artışları döngüsü sona erdikten sonra, bunu yapmak için birincil araçlardan biri olarak hizmet veren kripto para birimleri ile bir risk talebi dönüşü yaşamalıdır.

Bitcoin, Mart ayından bu yana ilk kez bu önemli dönüm noktasına ulaştı

Bitcoin, günlük grafikteki 22.000 dolarlık direnci kırdıktan sonra fiyat tablosunda büyük hamleler yaptı. 12 Eylül itibariyle, kripto kralı bu bölgeyi ihlal etti ve istikrarlı bir şekilde elinde tutuyor. Bu aynı zamanda Bitcoin’in üç hafta içinde 22 bin doları ilk kez kırması. Bu arada, Bitcoin’in kâr/zarardaki işlem oranı, Santiment’e göre Mart 2022’den bu yana en yüksek noktasına ulaştı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC, son 24 saat içinde %4,5’luk satışın ardından 20,196.32 dolardan işlem görüyor.