Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Milletimizin emaneti olan Tugay sancağımızı teslim ettik, askerlikte sancağın anlamını önemini gerektiğinde can pahasına korunması gereken kutlu bir emanet olduğunu en iyi sizler biliyorsunuz.

Türk Ordusu’nun hiçbir birliğinin sancağı son neferi de can vermeden toprağa düşmemiştir. Vatan topraklarında bin yıldır kesintisiz devam eden mücadelemizin her anında ecdadımız bu anlayışla nice destanlar yazmıştır, bugün de sizler elde ettiğiniz zaferlerle o şanlı ecdadın şanlı torunları olduğunuzu her gün yeniden ispatlıyorsunuz. Böyle bir ordunun başkomutanı sıfatını taşıyor olmaktan daha büyük bir onur yoktur.

Dünyaya ölümü korkutmanın ne demek olduğunu gösteren komando birliklerimizin milletimizin nezdinde ayrı bir yeri vardır. Sizler kararlığınızla cesaretinizle ülkemizin en büyük teminatı olduğunuzu cephelerde göstermiş kahramanlarımızsınız. Sizler bastığı dağları titreten ve geçtiği ovalara huzur iklimi getiren komandolar olarak düşmanın ve teröristin korkususunuz. Her kim vatan topraklarına bayrağımıza ezanımıza göz dikerse bilsin ki kendisini komandolarımızın elinde acı bir akıbet bekliyordur. Her kim milletimizin birliğine beraberliğine göz dikerse bilsin ki karşısında komandolarımızı bulacaktır.

Bin yıldır bu toprakları vatanımız olarak muhafaza etmek için bir gül bahçesine düşercesine toprağa düşen şehitlerimizi, gazilerimizi kahramanlarımızı rahmetle yâd ediyorum.

Yolunuz açık gazamız mübarek olsun diyorum, Allah yar ve yardımcımız olsun, kalın sağlıcakla.

5fae4d0b2af107137c36997e

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir