Son dakika… Meteoroloji uyardı: Sıcaklık eksiyi görecek

Son dakika... Meteoroloji uyardı: Sıcaklık eksiyi görecek

Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz ve Ege’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor. Marmara Bölgesi sağanak yağışlı. Sıcaklık İstanbul’da 14, Bursa’da 19 derece ölçülüyor. Perşembe günü yağış dar bir alanda bekleniyor.

Ege Bölgesinde hava çok bulutlu ve sağanak yağışlı. Muğla dolaylarında bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklık İzmir’de 17, Afyon’da 8 derece.

Akdeniz Bölgesinin batı kesimleri sağanak yağışlı. Orta ve Doğu Akdeniz’de ise parçalı ve çok bulutlu bir gökyüzü var. Perşembe günü yağış orta kesimlere doğru ilerleyecek.

İç Anadolu Bölgesinde sis etkili. Sıcaklık Ankara’da 7, Eskişehir’de 9 derece ölçülüyor. Sisin Perşembe günü de etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinde hava parçalı bulutlu, yer yer sis hakim. Sıcaklık Bolu’da 10, Samsun’da 16 derece. Perşembe günü sıcaklığın da gökyüzünün de durumunu koruması bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde parçalı bulutlar arasından güneş görülüyor ancak ısısını alamıyor. Gündüz sıcaklıklar Malatya’da 6, Hakkari’de -1 derece. Bölgenin kuzeyinde gece sıcaklıklar eksi 15 dereceye kadar düşüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde yağış yok, hava az bulutlu. Sıcaklık Gaziantep ve Diyarbakır’da 9, Şanlıurfa’da 12 derece.