Son Dakika: Recep Tayyip Erdoğan yeniden muhalefeti amaç aldı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve 6’lı masayı maksat alan Erdoğan, ekonomik kriz için ise sabır talebini yineledi. Erdoğan, “Türkiye’yi son 20 yılda nasıl her badireden çıkarmış, asırlık hizmetlerle buluşturmuşsak bugünkü problemleri da tekrar biz çözeceğiz. Milletimden biraz daha sabır ve gayrete daha güçlü takviye bekliyorum” biçiminde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamaları:

“Bugün burada Eyüpsultan Belediyemizce tamamlanan, 456 milyon lirayı bulan 41 başka projenin açılışını yapıyoruz. Başka kamu kurumlarımız tarafından inşa edilen okul ve karakol binalarının açılışlarını da buradan yapıyoruz. İlçemize iyi olmasını diliyorum, belediye liderimiz ve takımını tebrik ediyorum. İstanbul’un bu güzide ilçesini her alanda daha ileriye götürmek için ne gerekiyorsa yapacağız. 

KILIÇDAROĞLU’NU MAKSAT ALDI

Bu kente, bu ülkeye, bu millete eser verene, hizmet edene ne keyifli. Bay Kemal musluk açma merasimi yapıyor. Bizler de bu çeşit yapıtlarla sizlerle bir arada oluyoruz. Bu işi bir hobi olarak görenlerin takdirini biz sizlere bırakıyoruz. İstanbul kendine hizmet edenleri baş tacı yapmayı bildiği üzere ihmal edenleri tarihe gömmeyi de çok düzgün bilir. 

“DÜNYAYA MUŞTUYU VERECEĞİZ”

Dünyamız salgınla başlayıp savaşla süren, güç ve besin kriziyle bir periyottan geçiyor. Türkiye bu periyodun her basamağında vatandaşlarını en yeterli formda korudu. Yeni global idare ve iktisat sisteminin önder ülkeleri ortasında yer alma amacında adım adım ilerlemeyi sürdürüyoruz. Her problemin üstesinden gelirken ödediğimiz bedeller de var. Ukrayna-Rusya savaşı, çok yükseliş sebebiyle enflasyonda beklenmedik dalgalanmaya yol açarken, stratejik pozisyonumuz güçlendi. Biraz sonra, Dolmabahçe’deki başkanlık köşkünde BM Genel Sekreteri’nin de iştirakiyle, Rusya, Ukrayna temsilcilerinin iştirakiyle tarım koridoru ile alakalı, hububat problemiyle alakalı badireleri aşarak, imzalar atılacak ve bu imzalarla birlikte dünyaya muştuyu verebileceğiz.

Dengesiz fiyatlar durulmaya başladı. Hükümet olarak ülke iktisadına ziyan verme kıymetine günlük yarar peşinde koşanları yakından takip ediyoruz. Bu gözü doymazların hesaplarını ellerine tutuşturmakta kararlıyız. Türkiye’yi son 20 yılda nasıl her badireden çıkarmışsak inşallah bugünkü ıstırapları da biz çözeceğiz. Milletimden biraz daha sabır ve gayretimize dayanak bekliyorum.

Şimdi bir 6’lı masa kurmuşlar. Masanın altındakiyle bir arada 7. 2023’te ulusal iradenin üstünlüğünü bir kere daha ortaya koyacağız.

2023’e kadar kapı kapı dolaşmaya geliyoruz. Gece gündüz dolaşmaya var mıyız?”