Tatil planı yapanlar dikkat! İnternetten satın aldı: Otele gidince şoke oldu

Belçika’da yaşayan bir kişi, tatil sitesi üzerinden Türkiye’de beğendiği bir otele rezervasyon yaptırdı. 42 bin 900 TL ödeme yapan kişi, Türkiye’ye geldiğinde rezervasyon yaptırdığı otele gidince hayatının şokunu yaşadı.

Belçika’da ikamet eden F.E, internet üzerinden bulduğu tatil sitesinin rezervasyon formunu doldurmasının akabinde kendisini telefonla arayan kişi banka hesap numarası verdi.

F.E, daha sonra belirtilen hesap numarasına 42 bin 900 TL para transfer ederken Türkiye’ye dönüşünde rezervasyon yaptırdığı otele gitti.

Otele giden F.E, otel görevlisinin kendi ismine kayıtlı resmi bir rezervasyonun olmadığını sitenin uydurma olduğunu söylemesinin akabinde F.E, daha sonra Trabzon’daki Araklı ilçe Polis Amirliğine giderek kendisini dolandıran kuşkulu şahıs ya da şahıslardan şikayetçi oldu.

Polis takımları, olayla ilgili kuşkulu kişi ya da bireylere yönelik çalışma başlatırken, yetkililer bilhassa yaz mevsiminde bu istikametteki olayların arttığına dikkat çekerek vatandaşların dikkatli olmaları istedi. (İHA)