Togg’un Twitter hesabı çalındı: Kurtarıldıktan sonra ilk açıklama geldi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca Togg, yerli elektrikli SUV otomobilinde sona yaklaşıyor. Geçtiğimiz günlerde pist deneme testlerine başlanan aracın bu yılın 2. yarısında seri üretimine başlanacak. Fakat şirket bugün büyük bir talihsizlik yaşadı. Togg resmi Twitter hesabı çalındı.

Togg fabrikasından yeni görüntüler geldi! Yerli araba böyle üretilecek

Togg Twitter hesabı, kısa süreliğine NFT pazarına döndü!

Togg resmi Twitter hesabı bugün akşam saatlerinde çalındı. Hesabı kontrol eden kişiler, OpenSea üzerinden satışa sundukları NFT’leri burada pazarlamaya çalışıyordu. Fakat durumu kısa süre içerisinde fark eden yetkililer hesabı geri almayı başardı.

Togg Twitter

Hesap yaklaşık 30 dakikalık bir süre boyunca ele geçiren kişilerin elinde kaldı. Bu esnada ise yalnızca 1 Tweet paylaşımı yapıldı. Ayrıca hesabın profil resmi ve kapak fotoğrafları değiştirildi. Paylaşılan Tweet’te ise OpenSea NFT platformuna ait bir link verildi.

Bu linki tıkladığımızda karşımıza RTFKT – MNLTH isimli bir satıcının koleksiyonu çıkıyor. Burada ise güncel değeri 11.28 ETH olan (33 bin dolar seviyesinde) bir NFT’nin satıldığını görüyoruz.

Fakat Twitter hesabının çalındığını kısa süre içerisinde fark eden Togg yetkileri hesabı geri kurtarmayı başardı. Bunun ardından paylaşılan Tweet kaldırıldı. Ardından hesabın profil ve arka plan resimleri de eski haline geri getirildi.

Togg’dan ilk açıklama geldi

Togg, çalınan Twitter hesabını geri kurtardıktan sonra beklenen ilk açıklamayı yaptı. Kurtarılan Twitter adresi üzerinden yapılan paylaşımda şunlar söylendi:

Hesabımız bir süreliğine kötü niyetli kişi ya da kişilerce ele geçirilmeye çalışılmış, kısa bir süre istenmeyen mesajlar görülmüştür. Duruma anında müdahale edilerek hesap yönetimi geri alınmıştır. Konuyla ilgili teknik incelemelerimizi sürdürüyoruz. Bilginize sunarız.

Hesabımız bir süreliğine kötü niyetli kişi ya da kişilerce ele geçirilmeye çalışılmış, kısa bir süre istenmeyen mesajlar görülmüştür.

Duruma anında müdahale edilerek hesap yönetimi geri alınmıştır.

Konuyla ilgili teknik incelemelerimizi sürdürüyoruz.

Bilginize sunarız.

— Togg (@Togg2022) April 24, 2022

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda veya SDN Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.