Yurt sorunu olmayan Düzce’de yüzde 20 boşluk var

Düzce Üniversitesi’nde tahsil gören öğrenciler Düzce’de ki KYK yurtlarında konaklamak için müracaatta bulundu. 

Düzce’ye gelecek öğrenciler için tüm hazırlıklarını yapan Düzce Gençlik ve Spor Müdürlüğü de, öğrencilerin ikamet edeceği yurtlarda da çalışmalarını tamamladı. Yurt sonuçlarının açıklanacağı gün öğrencilerin en çok hangi yurda gelip gideceğini merak ettikleri için sanal bir çeşit hazırlayan Gençlik ve Spor Müdürlüğü, hem bu programın hem de yurtlarda yapılan son çalışmaları kamuoyuna duyurdu.

Düzce’de ki tüm yurtlarda başlatılan ve örnek çalışma olarak bakanlık tarafından desteklenen ‘Öneri ve Şikayet’ uygulaması hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Düzce Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü İsa Yazıcı, “Öncelikle Düzce Üniversitesi’ni kazanan tüm öğrenci arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Vilayetimizin haricinde memleketimizin farklı kentlerinden Düzce’ye gelecek olan öğrencileri dört gözle onları bekliyoruz. Düzce’de 10 adet öğrenci yurdunda toplam 10 bin 616 kapasite ile onları bekliyoruz. Bu kapasitenin yüzde 40’ı erkek yüzde 60’ı kız öğrenci kapasitesinde” tabirlerini kullandı.

“KAPASİTEMİZİN YÜZDE 80’İ DOLDU”

Gençlerin yurt müracaat sonuçlarına nazaran yüzde 80’inin dolduğunu ve yurtlarda hala boşluklar olduğunu lisana getiren Yazıcı, “ Gençlerimiz yurt müracaatlarını yaptılar. Yurt müracaatları yapan gençlerimizin yüzde 80’i kapasitemizi dolduruyor. Yurtlarımızda hala daha boşluklarımız var. Ağır bir dönem geçirdik. Nöbetçi yurtlarımızın haricinde tüm yurtlarımızda tadilat yaptık. Yıpranan alanları tamir ettik. Teknolojik olarak alt yapımızı hazırladık. 3 Ekim’de akademik takvim başlıyor. Fakat yarın öğrencimiz gelse yurtlarımız hazır. Bina hazırlıklarımızın dışında da teknolojik olarak ve öğrencilerimiz geldiklerinde onlara daha beğenilen ve daha hoş bir ortam hazırlama ismine küçük sürprizler yaptık. Sanal cins yaptık. Çeşitli aktiflik alanları oluşturduk. Onlarla yalnızca barınma ve konaklama değil farklı aktiviteler de yapacakları alanlar oluşturduk. Eğitim sınıfları, tarım alanları, hobi bahçelerini üniversitemizde koordineli olarak hazırlıyoruz. Biz Düzce olarak, yurtlarımız hazır ve gençlerimizi bekliyoruz” halinde konuştu.

Düzce’de bulunan 10 KYK yurdunda da geçen sene ‘Öneri ve Şikayet’ karekodları oluşturuldu. Bu proje bakanlık tarafından örnek proje olarak 10 farklı kentte uygulamasına başlatılırken, sanal çeşit ile tüm KYK’lar, Düzce Üniversitesi ve Düzce hakkında bilgilendirmelerin yer aldığı programda dikkat çekti.

KAYNAK: İHA