72 gün geçti hala aranıyor… Asya Direktörü Berzeg soruşturmasında neler yaşandı… Kaç kişi sorgulandı kaç ev araba arandı.. Kim bu metafizikçi…

ABD’deki Dünya Bankası’nda bir dönem ‘Asya Direktörü’ olarak çalışan ve emekli olup, İstanbul Büyükada’da yaşamaya başlayan Korhan Berzeg, mayıs ayında İngiliz eşi Angela Berzeg’le birlikte memleketi Balıkesir’in Gönen ilçesinin kırsal Armutlu Mahallesi’ndeki evine geldi.

İlçeye bağlı kırsal Armutlu Mahallesi’ndeki evinden 17 Haziran’da sabah yürüyüşü yapmak için köpeği “Tina” ile ayrılan Berzeg’in geri dönmemesi üzerine AFAD koordinasyonunda başlatılan çalışma 72 gündür devam ediyor.

Bursa’dan gelen Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ile jandarma komando timleri, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, Gönen Doğal Afetler Arama ve Kurtarma Derneği (GÖNDAK), SAR Arama Kurtarma, Gönen Artemea Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlk Yardım Derneği (GADAK) ekipleri, Armutlu ve çevresindeki ormanlık bölgenin yanı sıra yakın mahallelerde Berzeg’i arıyor.

250 KİLOMETRELİK ALAN 3 KEZ TARANDI

Bu zamana kadar 250 kilometrekare alan havadan ve karadan tarandı. Kırsal ve Gönen ilçe merkezindeki 30 mahallede arama yapıldı. Dron ve İHA’ların da kullanıldığı aramalarda, henüz bir ize rastlanmadığı öğrenildi.

Savcılık izniyle Armutlu Mahallesi yakınlarındaki bütün evlerin arandığı öğrenildi. Armutlu Mahallesi yakınından geçip, Erdek ilçesine dökülen Gönen Çayı’nın yaklaşık 80 kilometrelik sahilini de kontrol edip, bilinen kuyular ve mağaralarda da arama yapan ekipler, Berzeg’in evinin önünden 3’üncü kez başlattıkları aramalardan da sonuç alamadı.

GELEN İHBARLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Yapılan ihbarlar da değerlendirildi. Korhan Berzeg olduğu söylenen 2 kişiye ulaşıldı. Ancak bu kişilerin, Berzeg ile benzerlik gösteren, aynı kıyafeti giyen ve yanlarında köpekleri olan farklı kişiler olduğu ortaya çıktı.

Öte yandan Samsun’da yaşayan ve metafizikle uğraştığını söyleyen bir kişinin, Berzeg’in, Armutlu Mahallesi’ndeki evinin yakınlarındaki bölgede olabileceği ihbarı da araştırıldı. Söylenen bölgeye giden ekipler, burada da hiçbir ize rastlanmadığı öğrenildi.

40 ARACIN SÜRÜCÜLERİ SORGULANDI

Arama çalışmaları kapsamında, Berzeg’in Gönen ve İstanbul’daki evlerinde savcılık kararıyla arama yapılıp bilgisayarları incelendiği öğrenildi. Savcılıktan alınan bilgilere göre toplamda 20 kişi sorgulandı. Berzeg’in kaybolduğu gün, bölgeden geçen 40 aracın sürücülerinin de sorgulandığı ortaya çıktı. Berzeg’in takibe alınan banka hesaplarında da kaybolduğu günden bu yana kullanılmadığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx