Arthur Hayes, Altın ve Bitcoin Hakkında Konuştu: İyi Dayandılar!

BitMEX borsasının kurucusu ve ünlü kripto para fenomeni Arthur Hayes, Bitcoin ve altın hakkında bir veri paylaştı. Hayes, X hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak Amerikan tahvil fonu karşısında kripto para ve değerli emtianın ne kadar dayanıklı olduğunu ortaya koydu.

Arthur Hayes, paylaştığı grafiğin ardından şu açıklamayı yaptı:

“Amerikan tahvil getiri oranları artmaya devam ediyor.Nakit akışı sağlamayan Bitcoin ve altın gibi uzun vadeli varlıklar bugüne kadar iyi dayandı. TLT fonu (iShares 20+ yıl ABD tahvil fonu) son 6 ay içerisinde %14 düştü. Aynı tarihsel süreçte ons altın fiyatı sabit kalırken Bitcoin sadece %5 değer kaybına uğradı.”

BitMEX kurucusu, bu durumun nedenini ise itibari para sisteminin sorunlarına bağladı. Arthur Hayes’e göre ABD tahvili gibi araçlar gerçek anlamda bir getiri sağlamıyor. Tahvil gelirleri yüksek enflasyon yüzünden altın ve BTC fiyatı üzerinde yeterince baskı oluşturmuyor. Hayes, enflasyonun düşük olduğu senaryoda ise kripto ve emtia fiyatının daha fazla gerilemesi gerektiği yorumunu yaptı.

Ünlü kripto para fenomeni, önümüzdeki yılın bahar-yaz sezonunda yeni bir kripto para rallisi bekliyor.

Hayes’in paylaşımına kısa sürede bol yorum geldi. Kriptoseverler, BTC fiyatının da enflasyon karşısında eridiğine dikkat çekerek durumdan şikayet etti.

Bitcoin bu sabah itibariyle 26.650$ seviyesinde işlem görüyor. Ons altın ise 1.924$’dan el değiştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx