“Çılgın Bir Gün Olacak!” Bu Altcoin İçin Pazartesi Büyük Gün!

Bir Bloomberg ETF analisti, piyasanın 2 Ekim’den itibaren Ethereum (ETH) vadeli ETF’lerinin istilasına uğrayacağını söylüyor. Bu arada, Bitwise Ethereum Strategy ETF (AETH) ve Bitwise Bitcoin and Ether Equal Weight Strategy ETF (BTOP), Pazartesi günü işlem görmeye başlayacak. Bu yüzden Pazartesi, lider altcoin için tarihi bir gün olacak.

James Seyffart: Lider altcoin ve piyasa için çılgın bir gün olacak!

Bloomberg ETF analisti James Seyffart, dokuz farklı ETH tabanlı vadeli işlem ETF’sinin Pazartesi günü potansiyel olarak piyasaya sürüleceğini belirtiyor. Bu yüzden bunun lider altcoin ve piyasa için “çılgın bir gün” olacağını ekliyor. Seyffart’ın listesinde yer alan ve Ethereum vadeli işlem ETF’leri çıkarmaya hazırlanan finans firmaları arasında VanEck, Bitwise, Proshares, Vol Shares, Hashdex ve Valkyrie yer alıyor.

Kaynak: James Seyffart

Bu arada Grayscale gibi Ethereum ETF’leri ihraç etmekle ilgilenen bazı firmalar da var. Ancak analist, bu firmaların henüz güncel başvurular yapmadıklarını ve muhtemelen bunun olmayacağını söylüyor. Bu bağlamda Seyffart, “Henüz güncel başvurular yapmamış olan tek potansiyel ihraççılar Direxion, Roundhill ve Grayscale. Muhtemelen bunlardan bazıları ya da hepsi zahmet etmeyecek.” diyor. Seyffart’a göre, ETF’lerin muhtemelen erken piyasaya sürülmesinin nedeni, hükümetin kapanması korkusu. Bu gelişmenin lider altcoin ve piyasa üzerinde nasıl bir etkisi olacağı merak konusu.

Bitwise, Ethereum ETF dizisini genişletiyor!

Bitwise Asset Management,, ABD’deki en büyük kripto endeks fonu yöneticisi konumunda. Varlık yöneticisi, Ethereum temalı iki yenilikçi ETF’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. Çığır açan bu fonlar, Bitwise Ethereum Strategy ETF (AETH) ve Bitwise Bitcoin and Ether Equal Weight Strategy ETF (BTOP), 2 Ekim 2023 Pazartesi günü işlem görmeye başlayacak. Bu ETF, yatırımcılara CME Ethereum vadeli işlemlerine maruz kalmalarını sağlayacak. Bu da onları oldukça önemli konuma yerleştiriyor. Ayrıca, lider altcoin ve kripto için tarihi bir anı işaret ediyor. Bitwise CEO’su Hunter Horsley, Ethereum ekosistemine duyduğu heyecanı dile getirdi. Bu bağlamda Horsley, şu açıklamayı yaptı:

Ethereum’un artık milyarlarca geliri, milyonlarca kullanıcısı ve binlerce farklı uygulaması ve geliştiricisi var. Ayrıca Ethereum’un etkisi giderek artıyor. Nike, Starbucks, Adidas, Pepsi, PayPal, JPMorgan gibi ünlü markalar Ethereum Blockchain üzerinde aktif olarak uygulamalar oluşturuyor ve kullanıyor. Bu ivme giderek artıyor. AETH ve BTOP, yatırımcılara düzenlenmiş ETF’ler aracılığıyla bu büyümeye güvenle katılma fırsatı veriyor.

VanEck, vadeli Ethereum ETF için hazır

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz ay, küresel yatırım yöneticisi VanEck, şirketin Ethereum’un kendisine değil, kayıtlı emtia borsalarında işlem gören standartlaştırılmış, nakit uzlaşmalı ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacağını belirttiği ETH vadeli işlem ETF’sini piyasaya sürmeye hazırlandığını duyurdu. O dönemde VanEck, bu fonun yalnızca Chicago Mercantile Exchange’de işlem gören ETH vadeli işlemlerine yatırım yapmayı amaçladığını söyledi. Bu da lider altcoin için bir dönüm noktasına işaret etti.

VanEck, Eylül’de etkinliğin 3 Ekim 2023 tarihinden önce gerçekleşmesini beklediklerini belirten bir açıklama yaptı. Veya ABD SEC’in kayıt beyanının etkinliğini hızlandırdığı tarihte gerçekleşeceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx