Hamas’tan Çok Kritik İfadeler: Ellerindeki Rehine Sayısını Açıkladılar!

İsrail ve Filistin arasında başlayan savaşın üzerinden on gün geçti. Can kayıplarının hızla arttığı çatışmalar sürerken Hamas’tan rehinelere ilişkin kritik açıklama geldi.

7 Ekim Cumartesi günü İsrail’e “Aksa Tufanı” operasyonunu başlattıklarını duyuran Hamas’ın silahlı kanadı el-Kassam Tugayları saldırılara devam ediyor.

Tüm dünyanın gözü İsrail ve Filistin arasında yaşanan kanlı savaşta… Bölgedeki sıcak çatışmaların devam ettiği anlarda Hamas’tan oldukça önemli bir açıklamalar geldi.

Gazze Şeridi’ni ablukaya alıp saldırılarına devam eden İsrail’e mesaj niteliğindeki açıklama El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde’den geldi.

Ellerindeki rehine sayısını açıklayan Ebu Ubeyde, ellerinde Gazze Şeridi’nde 200 ila 250 arasında İsrailli rehine olduğunun altını çizerek “el-Kassam Tugayları’nın elinde bulunan rehine sayısı 200. Geri kalanlar ise direniş grupları ve diğer yerlere dağıtıldı” dedi.

200 mahkumun kendi ellerinde olduğunu belirten Ebu Uheyde, 50 kişinin ise diğer Filistinli grupların elinde olduğunu söyledi. Ayrıca ‘Bunlardan 22’si İsrail’in bombardımanlarında öldü’ ifadelerini de kullandı.

Reuters’ın haberlerine göre, Hamas’ın açıklamasında “Farklı milletlerden bir grup tutuklumuz var. Onları misafirimiz olarak görüyoruz ve saha koşulları serbest bırakılmalarına izin verdiği anda bunu yapacağız” ifadelerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx