Hızlı Başlayan Bitcoin İçin Ekim Sonu Tahmini Geldi

Belirleyici bir hamleyle Bitcoin (BTC) 2 Ekim Pazartesi günü 28.000 dolar eşiğini aştı. Buna göre kısıtlı bir işlem aralığında haftalarca süren konsolidasyonundan kurtuldu. Bu kayda değer yükseliş, kripto para birimi için önemli bir yükseliş anlamına geliyor. Ayrıca Ağustos ayının ortasından bu yana 28.000 dolar işaretinin ötesine ilk geçişini işaret ediyor.

Bitcoin için sırada ne var?

Bu etkileyici atılım, BTC’nin çok önemli bir direnç seviyesini muzaffer bir şekilde aşmasıyla teşvik görüyor. Ayrıca kripto yatırımcıları arasında stratejik birikimle karakterize edilen ve yaklaşık bir ay süren aşamayı tamamladı. Kripto piyasası gelişmeye devam ederken, traderlar ve yatırımcılar artık dikkatlerini sofistike makine öğrenimi algoritmalarına çeviyor. Özellikle de Fiyat Tahminleri konusunda uzmanlaşmış olanlara bakıyorlar.

Amaç, Bitcoin’in Ekim ayı sonuna doğru izleyeceği seyri incelerken bu gelişmiş araçlardan yararlanmak. Ayrıca zorlu 30.000 dolar direnç seviyesini bir kez daha aşma ihtimalini göz önünde bulundurmak. İlginç bir şekilde, AI araçları Bitcoin fiyatının 31 Ekim’de 30.000 dolar direncinin üzerine çıkarak 30.403 dolar civarında seyredeceğini tahmin ediyor.

BTC fiyat analizi

Bitcoin şu anda 28.307 dolar seviyesinden işlem görüyor. Buna göre son 24 saat içinde %3,99’luk etkileyici bir artış söz konusu. Diğer taraftan bu seviye önceki hafta boyunca %8,61’lik daha da kayda değer bir yükselişi yansıtıyor. Bitcoin artış gösterirken peşinden altcoinleri de sürüklüyor. Ethereum da yazıyı yazarken 1.731 dolar seviyesinden işlem görüyor.

BTC’nin piyasa değeri de 528 milyar dolardan 552 milyar dolara geldi. Buna göre sadece birkaç saat içinde 24 milyar dolarlık kayda değer bir artış oldu. Piyasanın toplam değeri ise 1.12 trilyon dolara ulaşmış durumda.

Analistten önemli bir bakış açısı

Ünlü trader ve analist Michaël van de Poppe, kayda değer bir bakış açısı sağlıyor. Buna göre Ekim ayı ve 2023’ün dördüncü çeyreğinin tamamı için iyimserliğini ifade ediyor. Bu olumlu havayı spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) potansiyel onayına ve geleneksel halving öncesi fiyat artışına bağlıyor.

Bu faktörlerin beklendiği gibi gelişmesine bağlı olarak Poppe, Bitcoin’in 4. çeyrekte 40.000 dolara kadar yükselmesinin makul olduğunu öne sürüyor. Bu öngörü, mevcut fiyattan %40’ın üzerinde bir potansiyel artış anlamına geliyor. Diğer taraftan kriptokoin.com olarak baktığımızda yatırımcılar için cazip bir beklenti sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx