KYK Asansöründe Hayatını Kaybeden Zeren Ertaş’ın Instagram Paylaşımında Asansöre Yazdığı Yazı Ortaya Çıktı

Dün Aydın KYK’da yaşanan asansör faciasında Zeren Ertaş isimli bir öğrenci hayatını kaybetti. Herkesi kahreden bu haberden sonra Zeren’in Instagram paylaşımlarında, daha önce başka bir asansöre yazmış olduğu yazı herkesi şaşırttı.

Dün gece Aydın’da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda içinde öğrencilerin bulunduğu asansör zemine çakıldı. Asansör faciasında 1 kız öğrenci hayatını kaybetti.

Asansörün uzun zamandır bakımının yapılmadığı ve yurt yönetiminin ihmalinin olduğu güçlü iddialar arasında. Dün olayı protesto etmek isteyen öğrenciler ise polisin biber gazı engeliyle karşılaştı.

Asansörde panik yaparak sıkışan ve hayatını kaybeden öğrencinin adının ise Zeren Ertaş olduğu ortaya çıktı.

Zeren, Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisiydi.

Zeten’den geriye sosyal medyada paylaştığı bu mutluluk dolu fotoğraflar kaldı.

Ancak Zeten’in temmuz ayında bir asansörün içine yazıp fotoğrafladığı “sadece ölüler görür” yazısı oldukça dikkat çekici.

Asansör fotoğrafı yazın çekildiğime göre büyük ihtimalle yurda ait olmayan başka bir binanın asansörü.

Bu arada Aydın Valisi Yakup Canbolat, olayla ilgili yaptığı açıklamada 15 kişi kapasiteli asansöre 16 kişinin bindiği ve birinci kattayken kaymaya başladığını kaydetti.

Vali Canpolat, ‘Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Olaya müdahale edildi. Kurtarılan 15 öğrencinin sağlık durumunda bir problem yok. Maalesef bir öğrencimizi kaybettik. Ekiplerimiz bölgede. Asansörün 21 Eylül’de bakımı yapılmış. Ama biz Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma dışında, idari soruşturma da başlatıyoruz. Konuyu her yönüyle araştırıp inceleyeceğiz.’ dedi.

Zeren’e Allah’tan rahmet, sevenlerine ise baş sağlığı diliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx