Metin Akpınar’ın ailesi büyüyor! İkiz çocuklarından sonra iki torunu olduğu ortaya çıktı

Türk sinema ve tiyatrosunun efsane isimlerinden, Göksel Özdoğdu ile 62 yıldır evli olan Metin Akpınar, 35 yıl sonra ortaya çıkan ikiz çocukları ile günlerdir manşetlerde yer alıyor. 81 yaşındaki sanatçı, evlilik dışı kızlarıyla ilgili sessizliğini dün akşam bozdu.

Gazeteci Candaş Tolga Işık’a konuşan Akpınar, “Varlıklarından haberdar olmadığım çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm. Ayrıca eşim Göksel Akpınar’ı üzdüğüm için özür diliyorum” açıklamasını yaptı.

“ŞAŞIRDIM VE SARSILDIM”

36 yıl önce Antalya’da bir sanatsal etkinlikte tanıştığım kişiyle sadece bir gecelik beraberliğim oldu. Bu olaydan sonra bir daha ne görüştük ne de haberleştik. 24 yıl sonra, bir gün ikiz kardeşler bana ulaşıp babalarının ben olduğumu söylediler. Elbette çok şaşırdım ve sarsıldım. Kızlarımdan öğrendiğime göre bir yetiştirme yurdunda kalmışlar, altı yaşındayken de Nebioğlu Ailesi tarafından evlat edinilmişler. 20 yaşına geldiklerinde ise biyolojik ailelerini bulmak istemişler. Kendilerini ilk tanıdığımdan itibaren çocuklarım olarak kabul ettim. Hepimiz açısından en sağlıklı şekilde ilişkimizi sürdürmek için karşılıklı çaba sarf ettik. Bu şekilde yolumuz kesiştikten sonra onlara, eşim Göksel ile birlikte elimizden geldiğince maddi ve manevi destek olmaya çalıştık.

“NE YAZIK Kİ HAYAT GERİYE DOĞRU YAŞANMIYOR”

Metin Akpınar, “Bunca yıldan sonra gelen bu haberin ardından onların beklediği ve umduğu baba olmam kolay değildi. İlişkimizi kendimize bir yol bularak sürdürmeye çalıştık. 2023 yılına geldiğimizde aramızdaki bağı resmiyete kavuşturmayı tercih ettiler. İtirazım olmadı ve kamuoyunu meşgul eden dava süreci başladı. Bu dava sırasında davayı zora sokacak herhangi bir çabam olmadı. Hukuki prosedürler tamamlandıktan sonra 13 Ekim 2023 günü itibariyle Duygu, benim nüfusuma geçti, hukuki işlem tamamlanınca kardeşi de geçecek. Kızlarımı tanımamdan itibaren bugüne kadar onları kabullenmemde ve onlara karşı duygularımda bir değişiklik olmadı. Bu dava sürecinin de buna olumsuz bir etkisi yoktur. Varlıklarından haberdar olmadığım çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm. Ayrıca eşim Göksel Akpınar’ı üzdüğüm için özür diliyorum. En önemlisi anlamsız bir şekilde üzdüğüm halkımdan özür diliyorum.Ne yazık ki hayat geriye doğru yaşanmıyor” ifadelerini kullandı.

İKİ TORUNU VARMIŞ!

Sanatçı hakkında yeni bir gerçek daha ortaya çıktı. Metin Akpınar sadece iki kız babası değil, aynı zamanda iki erkek çocuğunun da dedesi.

Akpınar’ın “Yakında benim nüfusuma geçecek” dediği, anaokulu öğretmeni Sevgi Nebioğlu Katırcı’nın iki erkek çocuk annesi olduğu öğrenildi. Böylece usta sanatçı, yıllar sonra torunu olduğunu da öğrenmiş oldu.

“METİN AKPINAR’IN İKİ KIZINDAN BİRİYİM”

Metin Akpınar’ın kızı olduğu ortaya çıkan Duygu Nebioğlu, Kanal D’de ekrana gelen ‘Neler Oluyor Hayatta’ programına konuk oldu. Aynı zamanda ikizi Sevgi Nebioğlu’nun olduğu ortaya çıkmasına Nebioğlu, “Bu konuda konuşmam yasak ancak babam Metin Akpınar’ın iki kızından birisiyim” dedi.

“BENİ BAĞRINA BASTI”

Kendisine ulaşmak hiç kolay olmadı. Bir akşam 7’de oturduk, sabah 7’ye kadar sohbet ettik. Ona uzun uzun yaşadığım her şeyi anlattım. O gün beni bağrına bastı. Babamı hiç üzmek istemedim ama o bana zamanını ayıramıyormuş gibi oldu. Senelerce babam zarar görmesin diye sessiz kaldım. 14 yıl içinde senede bir kere görüşebildim.

“BEŞ YIL İLETİŞİM KURMADI”

Çocukluğunda zor zamanlar geçirdiğini belirten Duygu Nebioğlu, “Adlarımızı bile kendimiz koyduk. Babam beş yıl boyunca doğrudan iletişim kurmadı, çalışanı yolu ile görüştük” ifadelerini kullandı.

“SEN ANLADIN KARDEŞ”

Duygu Nebioğlu’nun, ikiz kardeşiyle birlikte çocukluk fotoğrafına yer verdiği 15 Ekim 2020 tarihli sosyal medya paylaşımı dikkat çekti.

HAYRANIYDI KIZI OLDU

Nebioğlu, Haziran 2022’de Metin Akpınar ile bir araya gelerek, sanatçıya kitap imzalatmıştı. Babasıyla fotoğrafını yayınlayan Nebioğlu, “İmza mı aldım mutlu oldum. Sahneye adanmış bir ömür” mesajını yazmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx