Samsung’un yeni monitörü daha ilk günden büyük talep görüyor

Samsung, CES 2023 etkinliğinde Ocak ayında Odyssey OLED G9 monitörünün ilk bakışını sundu. Yaklaşık altı ayın sonunda, marka, monitörü ABD ve Kore pazarlarına sunma kararı aldı. Odyssey OLED G9, özellikle beklenen bir ürün ve şu anda ABD’de ön siparişe açıldı. Kesin fiyat henüz belirtilmedi ancak istekli müşteriler, hemen bugünden itibaren birimlerini Samsung’un internet sitesi üzerinden rezervasyon yapabilirler. Samsung, ön sipariş sürecinde alım yapanlara 50 dolarlık anında indirim ve oldukça cömert bir 250 dolarlık hediye kartı sundu. Teknoloji dünyasından duyumlar, Odyssey OLED G9’un ABD pazarında yaklaşık 2.500 dolarlık bir fiyat etiketi taşıyacağı yönünde.

Samsung’un yeni monitörü daha ilk günden büyük talep görüyor

Öte yandan, Güney Kore’deki durum biraz farklı. Odyssey OLED G9, burada iki farklı model olarak sunuldu. Smart Hub ve Samsung Gaming Hub hizmetlerine sahip olan G95SC modeli, 2.7 milyon KRW (~2.095 dolar) fiyatla piyasaya çıktı. Diğer yandan, Smart Hub ve diğer akıllı özellikleri bulunmayan G93SC modeli ise 2.2 milyon KRW (~1.707 dolar) fiyat etiketiyle satılıyor. Güney Koreli tüketicilerin, G95SC modelini 3 Temmuz’da, G93SC modelini ise önümüzdeki ayın ilerleyen zamanlarında satın alma olanağı olacak.

Odyssey OLED G9, 1800R eğriliği olan hafif kavisli bir paneli olan 49 inç QD-OLED monitördür. 5.120 x 1.440 piksel çift QHD çözünürlüğe sahip ve 32:9 ultrageniş en-boy oranıyla geniş ve sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir