Ümit Özdağ: İYİ Parti zaman içerisinde AKP’ye yaklaşacak

Yerel seçimlere aylar kala Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan gündemi sarsacak bir iddia geldi.

Sözcü TV’de katıldığı programda, bir süredir kulislerde de konuşulan AKP – İYİ Parti yakınlaşmasına değinen Özdağ, “Ben Meral Hanım’ın bu ittifaktan ayrılacağını ve bunu da suçlayarak yapacağını söylemiştim bana söyledi çünkü… Ve şimdi bunu tabi hemen AK Parti’ye yanaşamaz önce tarafsız gibi duracaklar sonra zaman içerisinde oraya bir yaklaşma gerçekleşecek. Belki belirli yerlerde Cumhur İttifakı İYİ Parti’yi destekler böyle bir modeli de kurabilirler. Onu önümüzdeki süreçte göreceğiz. Ama biz parti olarak zaten bu iki ittifakın dışında duruyoruz” ifadelerini kullandı.

2019 İTTİFAKI

2019’daki yerel seçimlerde kurulan ittifakla ilgili de konuşan Özdağ, “2019’da ittifak yoktu. Bahçeli ve Erdoğan ayrı ayrı açıklama yaparak Cumhur İttifakı’nı sona erdirmişti. Bu Türkiye için bir fırsattı. Ben ısrarla tek başıma kalarak İYİ Parti’de bu ittifakı ile yapmayalım CHP ile bakın AK Parti ve MHP de ayrıldılar onlar ayrı girecekler biz ayrı girelim. Türk siyaseti sağlığına kavuşsun biz de 2023’teki genel seçimlere kadar 2 konu üzerinden sığınmacılar ve ekonomi üzerinden iktidarı eleştirelim ve tek başımıza seçime girme deneyimi yaşayalım dedim. Kabul edilmedi CHP’ye İYİ Parti yerel seçimlerde iş birliği teklif etti. CHP kabul etti. Cumhur İttifakı tekrar kuruldu. Hadise aynen böyle oldu” ifadelerini kullandı.

“Şimdi o zaman Meral Akşener’e şu soruyu sormak gerekiyor” diyen Özdağ şöyle devam etti:

“2019’da Cumhur İttifakı parçalanmışken CHP ile ittifak yaptınız da 2023’te Cumhur İttifakı dağılmamış ve her yerde 2019’dan çok daha güçlü bir ittifak dayanışması içinde bulunurken neden bizim işimiz artık CHP’yi iktidar mı getirmek veya yerellerde iktidara mı getirmek diyerek ittifaktan ayrıldınız. Bu bence sorulması gereken bir soru ama ben bu sorunun cevabını zaten verdim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx