Yılbaşı gecesi manzaraları… Bir yanda kutlamalar diğer yanda bombalar

TERÖR tehdidi nedeniyle binlerce polisin görevlendirildiği Paris, Roma, Berlin, İngiltere gibi Avrupa başkentleri çok sayıda insanın izlediği gösterilerle yeni yılı karşılarken, ABD’nin New York şehrinde de kalabalıklar 2024’e Times Meydanı’nda düzenlenen konserler ve gösterilerle merhaba dedi.

ÇİN

LONDRA

SİREN SESLERİ

Gazze ve İsrail’de ise yeni yıl siren sesleriyle karşılandı. 2024’e girildiğinde Hamas’ın roket saldırısı İsrail’de sirenlerin çalmasına neden oldu. Tel Aviv’de yeni yıl için sokaklarda olan insanların bir kısmı sığınaklara koşarken diğerleri eğlenmeye devam etti. İsrail ordusu da gece boyunca Gazze’nin çeşitli bölgelerini vurmaya devam etti. Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki En-Nusayrat Mülteci Kampı, kuzeydeki Cibaliya Mülteci Kampı, Gazze kentinin doğusundaki et-Tuffah Mahallesi ve güneydeki Han Yunus kentine yönelik hava ve topçu saldırılarında aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti ve yaralandı.

Öte yandan Ukrayna ve Rusya cephesinde de yeni yılın ilk saatlerinde karşılıklı saldırılar yaşandı. Ukrayna güçlerinin, Rus işgali altındaki Donetsk kentine saldırısında dört kişinin öldüğü belirtilirken, Ukrayna’nın Lviv, Dnipro ve Odessa kentlerine yönelik dron ve füze saldırılarında da ölü ve yaralılar olduğu bildirildi.

PARİS

NEW YORK

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir