Eltisini Damağından Vurmuştu: Karar Verildi

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Sevtap Gülünbülbülü getirildi.

Duruşma savcısı Adnan Ok esas hakkındaki mütalaasında, şikayetçi Ece Erdoğan’ın sanık Sevtap Gülünbülbülü’nün eşinin kardeşiyle nişanlı olduğu, olay günü saat 01.00 sıralarında Çayırbaşı Mahallesinde karşılaştıkları, aralarında ailevi meselelerden kaynaklanan arbede yaşandığı belirtildi. Bu arbedede sanığın eline geçen silahla Ece Erdoğan’a ateş ettiği anlatıldı. Atışın şikayetçinin ağzına denk geldiği ifade edilen mütalaada, yüzde sabit iz niteliğinde olduğu, kırıkların hayat fonksiyonlarını ağır derecede etkileyecek nitelikte olduğu kaydedildi. Savcı mütalaasında, arbede esnasında ilk eylemin kimin tarafından gerçekleştirildiğinin net şekilde belirlenemediğinden haksız tahrik hükümlerinin uygulanması gerektiğini belirtti. Mütalaada, sanığın haksız tahrik altında “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan cezalandırılmasını talep etti.

“SİLAH ELİMDE PATLADI”

Mütalaaya karşı söz verilen sanık Sevtap Gülünbülbülü, “Mahkemenin yüksek adaletine güvenmekteyim. Elimde bir silah patlamıştır. Benim bir çocuğum vardır. Mağdur durumdayız. Bu olayı bilerek yapmadım. Suç işleme kastım yoktu. Beraatime ve tahliyeme karar verilmesini talep ederim” dedi.Sanık avukatı Duygu Eroğlu Doğan ise mütalaanın eksik olduğunu, kamera kayıtlarına göre şikayetçinin silahı teslim ederken görüldüğünü, bu nedenle müvekkili hakkında meşru müdafaa hükümlerinin uygulanması gerektiğini belirtti.

6 YIL 3 AY HAPİS VE TAHLİYE

Mahkeme heyeti, sanık Sevtap Gülünbülbülü hakkında haksız tahrik altında kasten öldürmeye teşebbüs suçundan sabıkasız olması da dikkate alınarak netice olarak 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. Mahkeme, sanığın tutuklu kaldığı süreyi de dikkate alarak tahliyesine ve hakkında yurt dışına çıkış yasağı uygulanmasına karar verdi. Sanığın “Ruhsatsız silah taşımak” suçundan ise beraatine hükmedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx